Turgay Güler'den Metin Akpınar'a Çağrı

Ülke TV'de yayınlanan Sıradışı Tarih programında Turgay Güler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik sözleriyle büyük tepki çeken Metin Akpınar'a bir çağrıda bulundu.
Turgay Güler, Metin Akpınar’a yaptığı çağrıda, ‘Kendisi bu ülkenin bir sanatçısıdır. Yaptığı da çok büyük bir hatadır. Ancak ben Akpınar’ın bu hatayı normal şartlarda yapabileceğine inanmıyorum. Hiçbir şekilde bu işin uzatılmasına gerek yoktur. Metin Akpınar’ın çıkıp bir cümleyle ben yanlış yaptım demiş olması gerekir’’ İfadelerini kullandı.
Programa konuk olarak katılan Prof. Dr. Mehmet Çelik ise Metin Akpınar’ın hayatının en az 50 yılını sanata verdiğini ve bu değerlerimizi harcayamayacağımızı söyledi. Çelik, CHP’nin günlük politika için bu sanatçıları harcadığını da sözlerine ekledi.
DEMOKTARİK OLMAYAN SOLDUR
Prof. Dr. Mehmet Çelik Turgay Güler’e Metin Akpınar’ı stüdyoya çağırıp kendisiyle program yapması çağrısında bulundu. Çelik’in bu çağrısı üzerine Güler, Metin Akpınar’ı daha önce davet ettiğini ancak gelmek istemediğini söyledi.
Bu sözler üzerine Mehmet Çelik ‘Solun böyle bir yapısı var. Demokrat olmayan soldur. Stüdyoya gelmeye çekiniyorlar neden çünkü hemen linç kampanyası başlatıyorlar’’ dedi. Çelik, Akpınar’a seslenerek ‘’Sen tarihe mâl olmuş bir sanatçısın, şunun bunun gazına gelme, CHP’ye de yem olma çık yanlış yaptığını söyle bu iş bitsin’’ ifadelerini kullandı.

Bizi takip edin;

Twitter : https://twitter.com/ulketv

İnstagram: https://www.instagram.com/ulketv

Facebook: https://www.facebook.com/ulketv