Tanıtım Gündüz Gece - Ahlat/Uşak | 22 Aralık 2018

Türkiye gezilecek yerler, gezmek, seyahat etmek isteyenler Türkücü Kürşat Gündüz Gece Uşak Ahlat bölümünde tarihi mekanları ve yöresel yemekleri ekranlarınıza taşıdı.

Sevilen türkücü Kürşat’ın eğlenceli sunumuyla Anadolu’nun saklı kalmış güzelliklerini ekrana getiren Gündüz Gece izleyicisini gezdiriyor. Gündüz Gece, bu hafta Uşak’taki gezisine kaldığı yerden devam ediyor.

Anadolu’nun keşfedilmeyi bekleyen köşeleri Kürşat’ın neşe dolu sunumuyla Gündüz Gece’de izleyiciyle buluşuyor. Gündüz Gece bu hafta izleyenlerin içini ısıtacak bir bölümle Uşak’tan evlere konuk olacak. Gündüz Gece ekibi Uşak’ta ilk olarak köylü teyzelerle toplanıp kahkaha dolu anlara imza attı. Onların tatlı çekişmelerini izleyen Kürşat, teyzelerin hayat hikayelerini dinledi. Uşak yöresinin geleneksel halk oyunlarını merak eden Kürşat, teyzelerden ders aldı. Onlara sesiyle eşlik eden Kürşat türküleriyle kulakların pasını sildi. Bunca oyunun ardından acıkan Gündüz Gece ekibi Uşak’ın soğuk havasında Arap aşı çorbası ve ekşili topalak yemeğiyle ısındı.

Kürşat’ın Uşak’taki son durağı ise Akmonya Antik Kenti oldu. Uşak’ın önemli değerlerinden olan antik kenti gezen Kürşat, tarihin bugüne bıraktığı izler karşısında çok etkilendi.

Anadolu kültürünü gerçek tanıklarından dinlemek isteyenlerin buluştuğu ‘Gündüz Gece’ her Cumartesi 22:20’de Kanal 7’de…

#GündüzGece #Ahlat #Kürşat

Bizi takip edin;

Facebook : https://www.facebook.com/kanal7

Twitter : https://twitter.com/kanal7

İnstagram: https://www.instagram.com/kanal7/