Taksim Camii’nde Gün Batımı Mest Etti | Havadan Görüntüler

Kaba inşaatının ardından minarelerinin de bitme aşamasına geldiği Taksim Camii'nin eşsiz manzarasıyla havadan çekilen gün batımı görüntüleri görenleri mest etti. Al bayrağın ardından batan güneş kartpostallık görüntüler oluşturdu.

İhlas Haber Ajansı YouTube Kanalına Abone Olmak İçin:
► http://bit.ly/IHA-Abone

Taksim Camii’nin inşaatına İstanbul 2 Numaralı Kültür Varlıkları Koruma Kurulu’nun onay vermesinin ardından Vakıflar Bölge Müdürlüğü’ne ait arazide 17 Şubat 2017’de başlanmıştı. İnşaatın büyük bir kısmı tamamlanırken gelinen son durum havadan görüntülendi. Gün batımının eşsiz manzarası ile birlikte havadan görüntülenen cami, Taksim’in yeni siluetini de oluşturdu. Minarelerin yüksekliğine kavuşmasına az kala üstüne konan Türk Bayrağı vatandaşların büyük beğenisini topladı. Güneşin batması ile birlikte al bayrağın ardından batan güneş kartpostallık görüntüler oluşturdu. Havadan çekilen görüntülerde çalışmaların caminin kubbe bölümünde betonarme işlemlerin bittiği görüldü. 2 bin 482 metrekarelik alanda inşası devam eden camide tamamlandığında modern ve klasiği birleştiren bir mimari tarzda vatandaşların ibadetine etmesine imkan sunulacak.

Tamamlandığında Rum Ortodoks ve Ermeni Katolik Kiliselerine komşu olacak olan camide aynı anda 2 bin 500 kişi namaz kılabilecek.

#haber #gündem #sondakika #news #haberler #taksim #cami #taksimcami #istanbul #drone

================================

İhlas Haber Ajansı Resmi Web Sitesi
► http://www.iha.com.tr

İhlas Haber Ajansı Sosyal Medya Adresleri
► https://facebook.com/iha.com.tr
► https://twitter.com/ihacomtr
► https://instagram.com/ihacomtr/
► https://plus.google.com/+ihatr_ihacomtr/

İhlas Haber Ajansı hakkında
http://www.iha.com.tr/hakkimizda.html

İhlas Haber Ajansı’na ulaşmak için
►http://www.iha.com.tr/hakkimizda.html