Mimarlıktan Hayvancılığa | Hayatı Çiftlikte Buldu...

Antalya’da dünyaca ünlü otellerin iç mimarlık işini yapan yüksek lisans mezunu 32 yaşındaki Cem Güney Çevikbaş, iş hayatının stresinden kaçmak için Halep Keçisi olarak bilinen keçilerden kendisine bir çiftlik kurdu. 24 saat keçileri ile baş başa olan genç girişimci, hayatı yaşıtları tarafından kıskanıldı.

İhlas Haber Ajansı YouTube Kanalına Abone Olmak İçin:
► http://bit.ly/IHA-Abone

Antalya’nın Aksu İlçesi’nde yaşayan 32 yaşındaki Cem Güney Çevikbaş, 1993 yılında Aksu Anadolu Öğretmen Lisesinden mezun olarak Eskişehir Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Bölümünü kazandı. 1998 yılında üniversiteden yüksek lisansını yaparak mezun olan genç ve çalışkan iş adamı Çevikbaş, mezun olduktan sonra Antalya’ya gelerek 5 ve 7 yıldızlı otellerin iç mimarlıkta revizyon işlerini yapmaya başladı. 100 kişilik bir ekip ile çalışan Çevikbaş, bir süre önce iş hayatının stresinden kurtulmak için kendisine yeni iş alanları aramaya başladı. Doğa ile iç içe olmayı seven Çevikbaş, Aksu İlçesine gelerek kendisine 10 yıllığına 3 dönüm bir alan kiraladı. Ormanlar ile kaplı alan içerisinde araştırmalarını yaptıktan sonra Halep Keçisi olarak bilinen keçi ırkını yetiştirmeye başlayan Çevikbaş, bir anda 20 keçi sahibi oldu.

"Bir ayda 20 keçi sahibi oldum"

Çevikbaş’ın Halep Keçisini seçmesinin nedenleri arasında ise 3 yaşına geldiklerinde 1 metre boyuna ulaşan keçiler, günde 3,5 litre süt verip, bir batında 8 oğlak dünyaya getirebiliyor olması yer aldı. Bir ayda 20 keçi sahibi olduğunu belirten Çevikbaş, “Biz çiftliğimizi yaklaşık bir yıldır toparlamaya çalışıyoruz. Helep keçilerini bir aydır almaya başladık. Gaziantep’ten getirdiğimiz damızlık Halep keçilerimizle bir sürü oluşturduk. Halep keçisi bu bölgede çok fazla bilinmiyor. Keçiler bölgenin coğrafi şartlarına çok uyum sağlıyor. Biz bu yüzden bu türü tercih ettik. Ve en önemlisi her hayvanın 4’üz yavrulama ihtimali var. Üreticisini üzmeyen bir keçi türüdür” açıklamasında bulundu.

"6 aydır bu stresi sorgulamaya başladım."

1998 yılında Eskişehir Üniversitesi Güzel Sanatlar Bölümünde Yüksek Lisansımı tamamladığını ifade eden Çevikbaş, “20 yıldır aktif olarak iş hayatının içerisinde yer alıyorum. 5 ve 7 yıldızlı otellerde iç mimarı anlamında revizyon işleri yaptım. 100-150 kişilik bir ekibim vardı. Bu iş hayatının üzerimde getirdiği bir stres vardı. Ben yeni evlendim. 6 aydır bu stresi sorgulamaya başladım. Bu organik hayata geçmek için radikal bir karar aldım. Eşimde bu süreçte bana destek verdi. Ve çiftçiliğimizin adını kızımın da ismi olan ‘Pera’ koyduk. Hayatımıza yeni bir yön verdik. Doğal bir hayatın içerisinde yeni bir hayata başladık” ifadelerini kullandı.

#haber #gündem #sondakika #news #haberler

================================

İhlas Haber Ajansı Resmi Web Sitesi
► http://www.iha.com.tr

İhlas Haber Ajansı Sosyal Medya Adresleri
► https://facebook.com/iha.com.tr
► https://twitter.com/ihacomtr
► https://instagram.com/ihacomtr/
► https://plus.google.com/+ihatr_ihacomtr/

İhlas Haber Ajansı hakkında
http://www.iha.com.tr/hakkimizda.html

İhlas Haber Ajansı’na ulaşmak için
►http://www.iha.com.tr/hakkimizda.html