KÖK ÇAKRA ŞİFASI OLUMLAMASI 😌🙏🏻🌿 KÖK ÇAKRANIZI TEMİZLEME [email protected]

KÖK ÇAKRA ŞİFASI OLUMLAMASI 😌🙏🏻🌿 KÖK ÇAKRANIZI TEMİZLEME [email protected]

Kök Çakranın Fonksiyonları

Fiziksel Beden Sağlığı

Kök çakra, ayaklardan itibaren, bacakları, mesaneyi, böbrekler, prostat, testisler, cinsel organlarla ve omurganın sağlıklı çalışmasından sorumludur. İç salgı bezlerimizden “Adrenal” Bez ile ilgilidir ve sinir fonksiyonlarını kontrol etmektedir.

Enerji titreşimleri bozulmuş, dengesiz bir kök çakra fiziksel bedenimizde yorgunluğa, hemoroide, artrit rahatsızlığına, kabızlığa, bel ağrısına, kilo sorunlarına ve ishale sebebiyet verebilir. Ayrıca uyku bozuklukları ve sürekli üşüme, kök çakranın zayıf titreşmesinden kaynaklanabilmektedir.

Yüksek Güven
Kök çakramız, dengede olduğu zaman kendimizi daha güvende hissederiz. Hayatımızda aldığımız bütün yollarda, ortaya koyduğumuz mücadelelerde ve yapmak istediklerimizde bu yüksek güven bize coşku sağlar.

Ama dengesiz bir kök çakra, kendimizi hayata karşı aşırı temkinli, korkak hissetmeye ve yapmaya çalıştığımız her şeyde aşırı yorgunlukla bizi etkileyecektir. Karşılaştığımız durumlarda aşırı güvensiz olmak, kendimize saygı duymamak, uyuşuk hissetmek ve beceriksizmişiz duygusuna kapılmak, sağlıklı çalışamayan bir kök çakranın habercisidir.

Hayatımızdaki Çatışma ve Sorunlarla Başa Çıkma
Kök çakramız dengedeyken, bize sorunlarla başa çıkmaya yardımcı olabilecek yapıcı bir zihin ve sakin yaklaşım yeteneklerini su yüzüne çıkartacaktır. Sorunsuzca çatışmaları yönetebilirken, zahmetli görünebilecek bütün durum ve olaylar, kendinize güveniniz sayesinde sizin yanınızda aciz kalacaktır.

Ve yine dengesiz bir kök çakra, kendimizi yapacaklarımız konusunda aşırı temkinli olma eğilimi göstermeye, insanlara ve kendimize güvensizliğe ve şiddeti körükleyebilecek, saldırganlığa sebebiyet verebilecektir. Yaşama ve insanlığa kızgınlığımızın temelinde, çözüm üretememe durumumuz, kök çakramızın dengesizliğinden kaynaklanabilmektedir.

Dünya Hissiyatı
Kök çakramız, gıda, barınma, sıcaklık ve konfor gibi yaşamımızın temel ihtiyaçları ile ilgilidir. Dengeli bir kök çakra, yaşamsal bu ihtiyaçlarımızı sağlama yolunda bize destek olacaktır. Denge kaybolduğunda, karşımıza çıkabilecek her görev, her uğraş bize zor görünebilir. Parasal sorunlar ortaya çıkabilir. O zaman yine kendimize karşı bir güvensizlik, bencilce hislerin su yüzüne çıkması, mutluluğu pek çok şarta bağladığımızdan, mutsuzca hissedebiliriz. Gergin, sert tutumlu davranma, dengesiz bir kök çakranın sebebidir ve bu bizi açgözlü, daha fazla materyalist dünya yaklaşımına sokabilir. Cinsel yönden manipülatif, dominant bir karakter olmamıza yön verebilir.

Kök Çakrayı Şifalandırmak

Kırmızı

Kök çakramızın kırmızı renk ile ilintili olduğunu yukarıda belirtmiştim. Uzanık veya oturur, rahat bir pozisyonda iken, kök çakranızın olduğu kuyruk sokumunda yoğun bir kırmızı renk hayal edebilirsiniz. Bu kırmızı ışığın kuyruk sokumundan ayaklara doğru yavaşça indiğini düşünüp, kök çakranızı tıkayan bütün blokajların sevgili dünya anaya topraklanarak aktığını hayal edebilirsiniz.

Birkaç Adımda Kök Çakranızda Enerji ile Çalışın
Aşağıdaki öneriler, genel itibariyle enerji uygulayıcı dostlarımızın yaptığı ve uyguladığı tekniklerdir. Enerjist dostlarımız kendi tekniklerini de bu öneriler ve bolca çalışma neticesinde geliştirebilir.

- Sırt üstü rahat bir şekilde uzanın. Bacaklarınızın ve kollarınızın düz olmasına dikkat edin.
- İki elinizi de hara çakrası altına doğru yerleştirin. (İki el üst üste de olabilir, yan yana da olabilir, genel olarak ben önvücuduma dokunarak çalışırken önce sol, üstüne sağ eli koyarım.) Dokunarak çalışırken kendisini rahat hissedemeyen dostlarım, kollarını vücuduna paralel olarak rahatça bırakabilirler.
- Kanalı olduğunuz enerjiyi davet edin. Bir enerji kanalı ile örnek vermek gerekirse, “GÜMÜŞ MOR ALEVİ ŞİFA KANALIM ÜZERİNDEN, KÖK ÇAKRAMIN BLOKAJLARININ AÇILMASI VE ŞİFALANMASI İÇİN AKMASINI İSTİYOR, GÜMÜŞ MOR ALEVİ ŞİFA ENERJİSİNİ SEVGİYLE KABUL EDİYORUM. BU ÇALIŞMA ESNASINDA BENİ KORUYAN REHBER DOSTLARIMA VE ÜSTATLARA, BU DÜNYADA BEDENLENMEME OLANAK SAĞLAYAN VE BANA TEKÂMÜL İMKÂNI VEREN YARADAN’A ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM.”, gibi bir niyet cümlesi biraz kendi ritüelimi içeriyor ve uzun gözüküyor olsa da, uygulandığında etkin sonuçlar veren bir cümledir. Niyeti ettikten sonra dilerseniz şifalanmayı destekleyici nitelikte gözünüzde kırmızı bir renk canlandırabilir ve kök çakranızı dolan bir sürahi gibi imgeleyebilirsiniz.

5 ile 10 dakika kadar çalışmak yeterli gelecektir. Yine de enerjinin rehberliğine kendinizi bırakmanızı ve akış kesilene kadar çalışmanızı tavsiye ederim.

Unutmayın, kök çakramızın dengeli çalışması bize sakinlik ve huzur verecek; sağlıklı ve mutlu olmamızı destekleyecektir.

😌🙏🏻🌿 Her dem, bütünün hayrına olması niyetiyle 😌🙏🏻🌿