Gündüz Gece - Manisa / Sancaklıboz Köyü - 15 Haziran 2019

Sevilen türkücü Kürşat’ın eğlenceli sunumuyla Anadolu’nun saklı kalmış güzelliklerini ekrana getiren Gündüz Gece izleyicisini gezdiriyor. Gündüz Gece, bu bölüm şehzadeler şehri Manisa’daki serüvenine devam etti.

Anadolu’nun keşfedilmeyi bekleyen köşeleri Kürşat’ın neşe dolu sunumuyla Gündüz Gece’de izleyiciyle buluşuyor. Gündüz Gece bu bölüm Manisa Sancaklıboz’dan evlere konuk oldu. Kürşat Manisa’da ilk olarak otlu pide yapan teyzelerin yanına gitti. Ocak hazırlanırken yardım etmek isteyen Kürşat sakarlığıyla etrafındakileri gülmekten kırdı geçirdi. Pişen pideleri yerken sofrada derin bir sohbete dalan Kürşat, teyzelerin zamane gençliğine sitemlerini dinledi. Gündüz Gece ekibi köy sokaklarını gezerken kiraz bahçesinde hasat yapanları görünce soluğu onların yanında aldı. Dünyanın birçok ülkesine ihraç edilen kirazların özelliklerini öğrenen Kürşat, farklı çeşitlerdeki kirazların tadına baktı.

Gündüz Gece ekibinin bir sonraki durağı ise çiçek bahçesi oldu. Yer küpesi, sihirbaz gül, sardunya ve onlarca farklı çiçeği gören Kürşat izleyicileri için renkli manzaralar derledi.

Anadolu kültürünü gerçek tanıklarından dinlemek isteyenlerin buluştuğu ‘Gündüz Gece’ her Cumartesi 22:30’da Kanal 7’de…