GÜLÜMCAN & Turkish Ethnic Music

“GÜLÜMCAN”TURKISH ETHNİC MUSİC
Ahmet ÖZGÜL & Turay DİNLEYEN
ITUNES:https://itunes.apple.com/tr/album/gulumcan-turk-sh-ethnic-music/id631243798
TURKCELL MÜZİK:http://turkcellmuzik.turkcell.com.tr/#!/album/--/gulumcan---turkish-ethnic-music/ODg3ODQ1NjU1MjAy/--/sarkilar/karisik
TTNET MÜZİK:https://www.ttnetmuzik.com.tr/#/album-Gulumcan___Turkish_Ethnic_Music-300393
https://www.ttnetmuzik.com.tr/#/artist-Ahmet_Ozgul-559198-albumler
Amazon: http://www.amazon.com/G%C3%BCl%C3%BCmcan-Turk-sh-Ethnic-Music/dp/B00C6FBND0/ref=sr_1_7?s=dmusic&ie=UTF8&qid=1370246210&sr=1-7&keywords=cetiner+muzik
DEEZER:http://www.deezer.com/album/6478250
Youtube: http://www.youtube.com/watch?v=QH9He4-eD2Q

Türk turizm sektörünün tanıtım müziği haline gelen ‘GÜLÜMCAN’ eseri albüm oldu.
Yıllardır turizm sektöründe simge olan, büyük beğeni ile dinlenen Murat İŞBİLEN’in bestesi ‘GÜLÜMCAN’ adlı eser albüm olarak sanat dünyasında yerini aldı. Eseri ilk defa icra eden gitar, düzenleme ve kayıtlarını yapan Ahmet ÖZGÜL ve dünya çapında müzisyen olan keman üstadı Turay DİNLEYEN bu albüm de yıllar sonra tekrar buluştu. Dünyaca ünlü Üstad neyzen Süleyman YARDIM’ın da yer aldığı ve birlikte icra ettikleri albümde, Ahmet Özgül’e ait 10 adet yeni beste yer alıyor.

ÇETİNER MÜZİK YAPIM’ın yapımcılığını üstlendiği, proje aşaması ile birlikte yaklaşık 3 yıl süren ‘GÜLÜMCAN’ albümü sanat severlerle buluştu.
Aynı zamanda Gülümcan albümü ITUNES başta olmak üzere birçok dijital portalda tüm dünyada satışa sunuldu.


Kültürel değerlerimizin, müzik dünyasına kazandırılması amacı ile kalıcı eserlere imza atan Hikmet ÇETİNER’in Prodüktör’lüğünü yaptığı “GÜLÜMCAN Ethnic Music” albümünde; gitar, aranje, yönetmen, düzenleme, kayıt, mix ve mastering Ahmet ÖZGÜL, Keman Turay DİNLEYEN, Ney, Tütek (Azeri nefesli çalgısı), ve ocorina (eski astek nefesli çalgısı), Süleyman YARDIM, klarnet Savaş DEMİRAL, yan flüt Döndü DULKADİR, kopuz Erdem ŞİMŞEK, Viyola Korhan GÜLDEREN tarafından icra edildi.
ÇETİNER MÜZİK YAPIM tarafından çıkarılan, CAPPADOCIA 1-2-3 ve TROY Turkısh Folk Music albümlerini icra eden Ahmet ÖZGÜL , bu albümde besteleri ile de karşımıza çıkıyor. SARI GÜLÜM, SANA VEDA, GİTME, HUZUR, ÖYKÜ, YEDİ ZAMAN, SAMİRA, SERENAD, UZAKLAR ve HASRET gibi şimdiye kadar hiç yayınlanmamış besteleri ile Ahmet ÖZGÜL, ‘GÜLÜMCAN’ ile müzik severlerin arşivlerin de yerini aldı.
Albüm hakkında detaylı bilgi için: http://cetinermuzik.com.tr/2012/muzikler.asp?id=gulumcan
Genel dağıtım: http://www.esenshop.com/detail.aspx?id=71861