Eda Karaytuğ - Gülbahar [ Masum Aşk © 2017 Z Yapım ]

Masum Aşk © 2017 Z Yapım
iTunes'tan Satın Almak İçin;
http://geni.us/MasumAsk

Türk Hava Yolları A.O.
İlker Aycı
Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı
Doç. Dr. Temel Kotil
Genel Müdür, Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Üyesi
Ahmet Olmuştur
Türk Hava Yolları Pazarlama ve Satış Genel Müdür
Yardımcısı
Zeki Çukur
Kurumsal İletişim Başkanı
Murat Öz
Sponsorluk ve Yatırımlar Ve Yayınlar Müdürü

Akustik Müzik Yapım
Metin Gım Prodüktör
Göksel Baktagir Müzik Yönetmeni
Yrd. Doç. Dr. Mehtap Demir Metin Editörü ve Eser Açıklamaları
Mahmut Acar Grafik Tasarım
Fikret Sanal Fotoğraf
İlhan Harmancı Stüdyo Turkuaz
Mustafa Karaduman Studyo Marşandiz
Göksel BAKTAGİR Müzik Yönetmeni/Düzenlemeler ve Kanun İcraları
Yurdal TOKCAN Ud-Cümbüş-Perdesiz Gitar
Turay DİNLEYEN Keman
Baki KEMANCI Keman
Eyüp HAMİŞ Ney
Alihan İNANLI Piyano ve Armoni Düzenlemeleri
Uğur VAROL Bas Gitar
Ali YILMAZ Divan Bağlama-Elektro Bağlama-Buzuki
Özer ÖZEL Yaylı Tanbur
Şevket AŞIKUZUN Piyano-Akordeon
Emrullah ŞENGÜLLER Viyolonsel
Yaylı Orkestra Grubu
Ayhan ŞENYAYLAR, Namık TAŞPINARLI, Tuncay DÜZAĞAR,
Cem ONUR, Tarkan BERGAMALI
Murat SÜNGÜ Yaylı Çalgılar Orkestrasyonu
Vurmalı Sazlar Grubu
Bülent ELMAS, Mehmet Akatay, Oray YAY, Mert ELMAS
Hamide UYSAL, Ertan BİLGİ Vokaller
Nizar FARES Masum Aşk Eşlik Vokali
SUNUŞ
Türk Hava Yolları olarak, hizmet verdiğimiz alanın çokkültürlü yapısı, coğrafi yaygınlığı ve iletişim örgüsünün hayal gücünden etkileniyoruz. Sizlerin, gökyüzünde beyaz bulutlutlara yazdığınız duygularınızı, yüreğinizden geçirdiğiniz hayallerinizi bizler kulaklarınıza bir ahenk, bir nefes olarak fısıldıyoruz.
Türk Müziği serisi kapsamında hazırladığımız Seyrüsefer albümü ile sizleri kültürel çeşitliliğin ve geleneksel müzik ruhunun günümüze yansıdığı yepyeni bir icra ile selamlıyoruz.
Farklı kültürlerin şarkılarda buluştuğu bu müzik yolculuğumuzda Orta Doğu, Doğu Akdeniz ve Anadolu coğrafyasının tarihi derinliklerinden bizlere kadar ulaşan eserlere yer verilmiştir. Bu eserler çok dilli bir anlayışta icra edilmiştir. Arapça, Yunanca, Boşnakça şarkı örneklerinin yanısıra, Osmanlı-Türk klasik makam müziği bestecilerimizden bizlere miras kalan eser örnekleri ve formları Seyrüsefer albümünün içeriğini oluşturmaktadır.
Ses icrası ve yorumcu kimliği ile Türkiye’nin kültür ve sanat arenasında önemli çalışmalara imza atmış olan değerli sanatçımız Eda Karaytuğ, Seyrüsefer Türk müzik tarihine ve kültürüne önemli bir katkıda bulunmaktadır.
Dünyanın en fazla ülkesine uçan Türk Hava Yolları, tıpkı müziğin birleştirici gücü gibi kültürler arasında dostluk köprüleri kurmakta; uzakları yakın etmektedir. Türk Hava Yolları, sizlere sunduğu hizmet anlayışındaki estetik ve sanatsal yaklaşımını, dünyanın farklı noktalarındaki Türk müziğinin özgün örneklerini bir araya getirdiği bu eserle taçlandırıyor.
İlker Aycı
Yönetim Kurulu BaşkanıYüreğimden bir dua ile seyr eyliyorum; dilimde bir nağme, bazen hüzün, çoğu zaman umut, ille de vefa…
Seyr ederken duyumsadığım Aşk-ı Hicaz’ı, Aşk-ı Hüzzam’ı geçmiş zaman içinde konup göçenlerden, acı tatlı yaşanmışlıkların hüznü, sevinci ve anın kaderini yaşadığım duygularımın tesiri ile bir iz de benim nefesimden kalsın istiyorum.
Bu amaçla hazırladığım Seyrüsefer albümünü Türk müziği serisi kapsamında sizlere ulaştıran başta, Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı sayın Hamdi Topçu olmak üzere, tüm Türk Hava Yolları ekibine kalbi teşekkürlerimi sunarım.
Çalışmamıza, teliyle, nefesiyle, duygularıyla ahenk veren, tılsımlı dokunuşları ile Seyrüsefer’e can katan üstad müzisyen dostlarımın herbirine ayrı ayrı teşekkür ederim.
Muhabbetimin tüm gönüllerde seyr etmesi temennisiyle…
Eda Karaytuğ

Türk müzik sanatının ince alanında, kalbî okuyuşuyla gönüllere ulaşan, kıymetli sanatkâr dostum Eda Karaytuğ ile yine rafine olmuş güzelliklerin peşinde, müziğin tılsımlı seslerini siz sanatseverlerle paylaşma imkânı bulduk. Tüm dünya insanlarına hizmet eden ve dünya üzerinde prestijli bir yer edinmiş olan Türk Hava Yolları’nın çıktığı bu yolda biz de müziğin tılsımlı güzelliklerinden bir ahenk oluşturalım istedik. Ortak kültürlerin müziğiyle harmanladığımız eserler, bir gül bahçesi gibi gönüllerinizde yeşersin istedik. Her biri kendi alanında özel sanatkâr dostlarımızla, büyük bir titizlikle hazırladığımız bu albüm çalışmasında bize bu imkânı sunan yetkililere şükranlarımızı sunuyoruz.
Göksel Baktagir
Müzik Yönetmeni