Dünyayı Geziyorum - Pakistan-2 | 6 Ocak 2019

Pakistan'da seyahat ve tatil yapmak isteyenler. Pakistan'da nereler gezilir, Pakistan'a nasıl gidilir, Pakistan'da yaşam, vize hakkında bilinmesi gerekenler Özlem Tunca'nın sunumu ile Dünyayı Geziyorum'da. Yurtdışı tatili, seyahat, gezi ve daha bir çok şey bu program'da.

#DünyayıGeziyorum #Pakistan #ÖzlemTunca

Özlem Tunca’nın sunumuyla ekrana gelen Dünyayı Geziyorum dünyanın dört bir yanından ilginç görüntüleri izleyicisiyle buluşturuyor. Dünyayı Geziyorum bu hafta Pakistan’daki gezisine kaldığı yerden devam ediyor.

Dünyayı karış karış gezerek ilginç yaşam tarzlarını, benzersiz manzaraları ve geçmişten bugüne taşınan tarihi eserleri görme fırsatı sunan Dünyayı Geziyorum yeni adreslerle ekranlardaki yerini alıyor. Özlem Tunca bu hafta tarihi dokusuyla ziyaretçilerini kendisine hayran bırakan Pakistan’dan izleyici karşısına çıkıyor. Özlem Tunca bu hafta ilk olarak Babürler zamanında yapılan ve dönemin zarif işçiliğini yansıtan Lahor Kalesi’ne gitti. UNESCO’nun dünya mirası listesinde yer verdiği kaleyi adım adım dolaşan Özlem Tunca, kalenin tarihteki kullanımını izleyicileri için anlattı. Pakistan ve Hindistan arasındaki rekabetin sergilendiği bir gösteri olduğunu öğrenen Dünyayı Geziyorum ekibi, askerlerin gerçekleştirdiği bayrak törenini şaşkınlıkla izledi.

Pakistan dendiği zaman akla gelen ilk unsurlardan biri olan düğünleri merak eden Dünyayı Geziyorum ekibi bir düğüne konuk oldu. Oldukça gösterişli olan ve dört gün süren düğünün adetlerini öğrenen Özlem Tunca şaşkınlığını gizleyemedi.

***

Milyarlarca insanın oluşturduğu farklı kültürler, farklı yaşamlar Dünyayı Geziyorum ile meraklılarıyla buluşuyor. Gezmeye görmeye fırsat bulamayanlar için dünyanın dört bir yanını ekrana taşıyan Özlem Tunca ve minik oğlu Yakupcan izleyicilerini dünya turuna çıkarıyor.

Dünyayı karış karış gezerek ilginç yaşam tarzlarını, görenleri etkisi altına alan benzersiz manzaraları ve geçmişten bugüne taşınan tarihi eserleri görme fırsatı sunan Dünyayı Geziyorum hız kesmeden izleyicisiyle buluşuyor. Yeni seyahat rotalarıyla izleyicisine tüm dünyayı görme olanağı sunan Dünyayı Geziyorum tarih kokulu sokakları gezip önemli mimari yapıları ziyaret edecek, dağları tepeleri aşıp göz kamaştıran manzaralar derliyor.

Özlem Tunca İle Dünyayı Geziyorum, seyahat meraklılarını farklı coğrafyaları gezmeye davet ederken, konaklama ve seyahat konusundaki deneyimlerini de izleyicilerle paylaşıyor. Her bölümü ayrı bir eğlence ve deneyim yüklü olan ‘Dünyayı Geziyorum’ herkesin merak ettiği ülkelerin sokaklarını gezgin ruhlu oğlu Yakupcan’la arşınlayıp dünyanın keşfedilmeyi bekleyen cennet köşelerini izleyicisinin beğenisine sunuyor.

Farklı kültürlerin renkli görüntülerle harmanlanıp izleyiciye aktarıldığı ‘Dünyayı Geziyorum’ yeni bölümleri ile her Pazar 15:15’te Kanal 7’de…


Facebook : https://www.facebook.com/kanal7

Twitter : https://twitter.com/kanal7

İnstagram: https://www.instagram.com/kanal7/