Dr. Feridun Kunak Show - 20 Eylül 2018

Sağlıktan güzelliğe, sanattan spora birçok alanda farklı konunun ele alındığı Dr. Feridun Kunak Show izleyicisini bilgilendirmeye devam ediyor.
Programda “Boşanmış çiftlerin çocukların üzerinde yaşattığı travmaların etkisi nasıl azaltılır? Ayrılma kararı alan çiftler çocuklarına nasıl söylemelidir? İkinci evliliğini yapacak kişiler çocuklarına nasıl anlatmalıdır? Boşanma kararında çocukların yaşı önemli midir? Kız çocukları neden babaya daha düşkün olurlar?” soruları yanıt buldu.
Programa bu bölüm çiftlerin boşanması sonucu çocukların üzerindeki etkilerini anlatmak üzere Yazar Alişan Kapaklıkaya konuk oldu.
Alişan Kapaklıkaya, çocuk küçükken anne baba arasındaki zıtlaşmaların, tartışmaların hiç farkında olmadan o huzursuzluğun çocuğun içinde, ruhunda yer edindiğini söyledi.
Kapaklıkaya, kız çocuklarının babaya neden daha düşkün olduklarını açıkladı. Bazı annelerin çocuğu işgal ettiğini, her dediği yapılan çocukların ileride mutlu ve başarılı olma şanslarının olmadığını söyleyen Kapaklıkaya, ilgisizlikten, sevgisizlikten, aşırı ilgiden ve aşırı sevgiden çocukların psikolojilerinin bozulduğunu aktardı.
Babanın çocuğu anladığını, onun duygularını fark ettiğini, annenin ise kendi duygularını çocuğa giydirdiğini söyleyen Kapaklıkaya, bunun çocuğu sıkabileceğini belirtti. Kapaklıkaya, anne ve babanın eğer çocuğunu olduğu gibi kabul etmeyip olması gerektiğinden farklı yaklaşırsa çocuğun ondan uzaklaşabileceğini söyleyerek izleyiciyi bilgilendirdi.