Deva Hastanesi Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulamaları Merkezi

Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulamaları Merkezi hastanemizde hizmetinize açılmıştır.

Geleneksel ve tamamlayıcı tıp farklı kültürlere özgü teori, inanç ve tecrübelere dayanan uygulamalardır. Bu uygulamalar fiziksel ve ruhsal hastalıklardan korunmayı sağlamakta, hastayı tedavi etme veya iyileştirmenin yanında sağlığının iyi sürdürülmesine de destek olmaktadır. Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp uygulamaları alanında uzman hekimlerimiz tarafından yapılmaktadır.

Kupa Tedavisi (Hacamat) : Kan dolaşımını arttırmak ve iyileşme sağlamak için bölgesel vakum oluşturmaya dayanan yöntemdir. Atık maddelerin yoğun olarak toplandığı belli noktalardaki tıkanıklıklarda bulunan kılcal damar ve ince damarlardan kirli kan alınır. Kan akımı sağlanarak, hücrelerin beslenmesi artar.

Sülük Tedavisi: Dokulardaki kan tıp alanında kullanılan özel bir sülük cinsiyle emilir. Bu sülüklerin özelliği bu emme işini yaparken aynı zamanda vücuda 100’e yakın bioaktif madde salgılamalarıdır. Özellikle eklem rahatsızlıklarında, dolaşım bozukluklarında, varislerde faydalıdır.

Mezoterapi: Bitkisel ve farmakolojik ilaçların enjeksiyon yoluyla cilt ve cilt altına uygulanmasıdır. Saç dökülmeleri, cilt gençleştirme ve bölgesel zayıflamada kullanılır. Ağrı mezoterapisinde de uygulanmaktadır.

Akupunktur: Vücudun belirli noktalarından geçen enerji kanallarına ince uçlu özel iğneler batırılarak yapılan tedavi yöntemidir. Ağrı, halsizlik gibi birtakım belirtiler ve psikolojik problemlerde kullanılır.

Yeni gelecek videolarımızdan haberdar olmak için abone olup bildirim zilini açabilirsiniz. Eğer videoyu beğendiyseniz beğen tuşuna basarak bize destek olabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi için: www.devahastanesi.com
Sosyal Medya Hesaplarımız:
• facebook.com/devahastanesi
• twitter.com/devahastanesi
• instagram.com/devahastanesi

#gelenekseltıp #hacamat #sülüktedavisi #deva #hastanesi