Denizi Tehlikeli Bulan Baba, Çocuklarının Ayağına Denizi Getirdi

Rize’de bir baba çocuklarının denizde yüzmesini tehlikeli bulduğu için evinin önünde kamyonet kasasını su doldurarak çocuklar için havuz yaptı.

İhlas Haber Ajansı YouTube Kanalına Abone Olmak İçin:
► http://bit.ly/IHA-Abone

Rize Gülbahar Mahallesi’nde denize 1 kilometre mesafede bulunan müstakil bir evde ikamet eden Barış Çepni, ısrarla denize gitmek isteyen çocukları için kendisine ait kamyonetin kasasını önce branda ile çevirdi. Branda ile çevirdiği kasanın su kaçırmadığından emin olan Çepni bu kez kasayı su ile doldurarak çocuklarına ve mahalledeki diğer çocuklara özel havuz yaptı. Denizde boğulma tehlikesi olduğu için çocuklarını denize getirmek istemediğini dile getiren baba Çepni, aynı zamanda deniz suyunun kirliliğinden de çekindiğini bu yüzden böyle bir yönteme başvurduğunu ifade etti.

Eğer mümkün olsaydı kasası su dolu kamyoneti sokak sokak gezdirip bütün çocukların yüzünü güldürmek istediğini dile getiren Çepni İHA Muhabirine yaptığı açıklamada “Çocuklar bugün bana ‘bizi denize getir’ diyerek çok ısrar etti. Bende dedim çocukları denize getireceğime denizi çocukların ayağına getireyim. Hem Rize’de bazı yüzecek yerler var ama bize biraz uzaklar, birde tehlikeli olduğu için kapımda yapmak istedim bunu. Çokta hoşlarına gitti ne tehlikesi var ne de başka bir problemi. Böyle akşama kadar yüzüyorlar araba kasasında. Hem tehlikesiz, hem sağlıklı, pis değil doğal su. Evle iki metre var aramızda, burada yemeğimizi yerken, çayımızı içerken çocuklar gözümüzün önünde yüzüyor. Gönül isterdi ki ben bunu mahalle mahalle gezdireyim ama kamyon hareket edince içindeki su dökülür. Çocukları görüyorsunuz anlatmaya doyamıyorlar. Üşümelerine rağmen sudan çıkmıyorlar” ifadelerine yer verdi.
Kasası su dolu kamyonetin içerisinde yüzerek denize gitmeden suda eğlendiklerini dile getiren Davuthan Güner isimli bir çocuk “Sabahtan beri denize gitmek istiyorduk. Bu yüzden Barış abi bize havuz yaptı. Denizde boğulma tehlikesi olduğu için biz denize gidemedik Barış abi denizi ayağımıza getirdi. Kasalı arabanın arkasını su doldurdu ve yüzüyoruz” dedi.
Babalarından denize getirmesi için talepte bulunduklarını ve babalarının karşılarına böyle ilginç bir fikir ile çıktığını dile getiren Emirhan Çepni “Babamdan bizi denize getirmesini istedik. Canımız sıkılıyordu hava da çok sıcaktı. Babamda bizi denize getiremedi ama evimizin kapısında, arabanın kasasını su doldurdu ve bizim için havuz yaptı” şeklinde konuştu.
Denizin onlar için tehlikeli olduğunu ve babalarının bu yüzden böyle bir çözüm ürettiğini dile getiren Belinay Çepni ise “Biz yüzmek için denize gitmek istemiştik, babam deniz yerine bize havuz yaptı. Çok ferahladık. Arabanın önüne çıkıp suya atlıyoruz, sandalyeye çıkıp atlıyoruz, topla oynuyoruz. Deniz bizim için çok tehlikeli o yüzden babamda bizim için burayı yaptı. Deniz sıcak, burası biraz soğuk ama fark etmez. Kasanın su ile dolmasını çok bekledik” ifadelerini kullandı.

#haber #gündem #news #sondakika #haberler
================================

İhlas Haber Ajansı Resmi Web Sitesi
► http://www.iha.com.tr

İhlas Haber Ajansı Sosyal Medya Adresleri
► https://facebook.com/iha.com.tr
► https://twitter.com/ihacomtr
► https://instagram.com/ihacomtr/
► https://plus.google.com/+ihatr_ihacomtr/

İhlas Haber Ajansı hakkında
http://www.iha.com.tr/hakkimizda.html

İhlas Haber Ajansı’na ulaşmak için
►http://www.iha.com.tr/hakkimizda.html