Cuma Sohbetleri - 7 Aralık 2018

İslamiyet’i gelecek nesillere doğru bir şekilde aktarmak ve ahiret hayatını güzelleştirmek için bilinmesi gerekenler Cuma Sohbetleri’nde izleyiciye aktarılmaya devam ediyor. Kanal 7 ekranlarının sevilen ismi Muhsin Bay’ın sunumu ve emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın anlatımlarıyla ekrana yansıyan Cuma Sohbetleri her hafta Cuma namazından önce bilgilendiriyor. Programa bu bölüm, Zekai Dede İmam Hatip Ortaokulu öğretmenleri ve öğrencileri konuk oldu.

Necmettin Nursaçan, “İntihar etmenin günahı nedir? Sünnet namazları ahirette kaza namazı yerine geçer mi? Mehir nedir? Midye yemek haram mıdır? Teheccüd namazı kılmak farz mıdır?” sorularını yanıtladı.

“İntihar etmenin günahı nedir?” sorusuna Necmettin Nursaçan, Müslümanın ümitsiz olmaması bunalıma girmemesi gerektiğini, intiharın kaçış, kurtuluş olarak görülmemesini belirtti.

“Sünnet namazları ahirette kaza namazı yerine geçer mi?” sorusuna ise Nursaçan, vakit namazlarının farz ve sünnetlerinin kılınması gerektiğini, sünnet namazlarının geçmişteki namaz borçlarına etki edebileceğini söyleyerek izleyicilerin akıllarına takılan soruları yanıtladı.

Necmettin Nursaçan’ın sohbeti, ekranların başarılı yüzü Muhsin Bay’ın sunumuyla Cuma Sohbetleri her Cuma 09.30’da canlı yayınla Kanal 7'de.