Cuma Sohbetleri - 11 Ekim 2019

İslamiyet’i gelecek nesillere doğru bir şekilde aktarmak ve ahiret hayatını güzelleştirmek için bilinmesi gereken dini bilgiler Cuma Sohbetleri’yle izleyiciye aktarılmaya devam ediyor. Kanal 7 ekranlarının sevilen ismi Muhsin Bay’ın sunumu ve emekli Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan’ın anlatımlarıyla ekrana yansıyan Cuma Sohbetleri her hafta Cuma namazından önce bilgilendiriyor.

Necmettin Nursaçan, “Tevbe namazı nedir? Tevbe namazı nasıl kılınır? Tevbe namazı ne zaman kılınır? Tevbe namazı ile bütün günahlar affedilir mi? Kaza namazı borcu varken tevbe namazı kılınır mı?” sorularını cevapladı.

“Tevbe namazı ne zaman kılınır?” sorusuna Necmettin Nursaçan, tevbe namazının nafile namaz olduğunu, nafile namazın kılınmasının caiz olduğu bütün vakitlerde kılınabileceğini açıkladı.

“Namaz borcu varken tevbe namazı kılınır mı?” sorusuna ise Nursaçan, kaza namazı borcu olan kişinin tevbe namazı kılabileceğini söyledi.

Necmettin Nursaçan’ın sohbeti, ekranların başarılı yüzü Muhsin Bay’ın sunumuyla Cuma Sohbetleri her Cuma 09:30’da Kanal 7’de.