Başbakan Yıldırım’dan CHP’ye Sert Cevap

Paylaş, herkes izlesin... Haberi okumak için →

Başbakan Binali Yıldırım, Cumhur ittifakı için "Ahlaksız teklif" olarak değerlendiren CHP’ye sert tepki gösterdi. CHP’ye Malatya’da yaygın olarak kullanılan bir atasözü ile cevap veren Yıldırım, "Ağaçtan maşa, aptaldan paşa olmaz" dedi.

Malatya’da Atatürk İl Kongresi’ne katılan Başbakan Binali Yıldırım, kongrede yaptığı konuşmasında Malatyalılara gösterilen ilgi nedeniyle teşekkür ederek, konuşmasına başladı. Malatyalıların AK parti’ye verdiği destek nedeniyle de teşekkür eden Binali Yıldırım, "AK Parti eğer bugün çetelere karşı göğsümüzü siper ediyorsa, sizden Malatya’dan milletten aldığımız güç sayesindedir. Eğer bugün dünyanın her yerinde Filistin’de, Irak’ta Suriye’de Arakan’da Filistin’de hakkı hukuku, mazlumları savunuyorsak, bu sizin sayenizde Ferhat gibi aşkla imanla, aşılmaz dağları delip, bugünlere ulaştırdıysak, 81 vilayetimize, 81 milyon vatandaşa hizmet ulaştırdıysak, bu sizin rehberliğinizdedir. Devlet ile millet arasındaki mesafeyi kapatmak için devlete erişimi, kolaylaştırmak için 15 yıldır çalışıyoruz" dedi.

"MEHMETÇİK AFRİN’DE DESTAN YAZIYOR

Yıldırım, konuşmasının devamında ise Afrin’de yürütülen Zeytin Dalı Harekatı’na değinerek, Türk askerinin Suriye’de kahramanlık üzerine kahramanlıklar yaşattığını ifade etti. Terörle mücadeleye devam edileceğini de belirten Başbakan Yıldırım, "Terörle mücadele, insanlarımızı terörün zulmünden kurtarmak içindir. Zeytin Dalı harekatında, bir ayı geride bıraktık. Mehmetçiğimiz orada, Afrin’de destan yazıyor. Kahramanlık üstüne kahramanlıklar yaşatıyor. Sınırımıza yakın bölgelerimizin önemli bir kısmını terör örgütlerimizden temizledik" ifadelerini kullandı.

CUMHUR İTTİFAKI

Yıldırım, MHP ile yapılan Cumhur ittifakı hakkında bilgi vererek, "Değerli kardeşlerim, biliyorsunuz, seçim havasına giriyoruz. Milliyetçi Hareket Partisi ile görüşmelerimizi tamamladık. Cumhur ittifakına yönelik, kanun teklifini meclise sunduk. Bu yasa tasarısıyla öncelikli hedef, seçim güvenliğini sağlamaktır. İptalleri, şaibeleri ortadan kaldıracak. Daha önce yapılan ittifak çalışmalarını gizli kapaklı, ittifakları, artık ortadan kaldırıyoruz. Her şey milletin gözü önünde olacak" dedi.

CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel’in Cumhur ittifakı ile ilgili yaptığı ahlaksız teklif yorumunu da hatırlatan Binali Yıldırım, "CHP’ye Ama ne yaparsak yapalım, CHP’yi mutlu edemedik. Hemen çamur atmaya, ağızlarını bozmaya başladılar. Buyurun siz de katılın. Tekliften memnun olmamışlar. Biri çıkmış diyor ki, ’Cumhur ittifakı ahlaksız teklif.’ Bu nasıl bir kendini bilmezliktir. Milletin Cumhur ittifakına, milletin adının geçtiği yere bu benzetmeyi nasıl yaparsın. Bu nasıl bir siyaset. Fikir üretemeyince asabileşiyorlar, kabalaşıyorlar, çirkinleşiyorlar. Ne yaptıklarının, ne de söylediklerinin farkındalar. Diyecek bir şeyleri de yok. Bunlar daha önce 14 partiyle ittifak yaptı mı? Hem de Cumhura karşı. Aynı şekilde 16 Nisan oylamasında "Hayır" cephesi kuranlar, ittifak yapanlar, bölücü, bölücü sevenlerle beraber çalışanlar, bunlar değil miydi? Ne çabuk unuttunuz. İşte bugüne kadar, korsan olarak yaptıkları, yapılan bu ittifakları, meşru hale getiriyoruz, yasal hale getiriyoruz. Onların anlayacağı dille söylüyorum. Buyurun er meydanına diyoruz. Bizim milletimize güvenimiz tam. 16 yıldır milletten karne alıyoruz" ifadelerine yer verdi.

"AĞAÇTAN MAŞA, APTALDAN PAŞA OLMAZ"

Yıldız, CHP’lilerin Cumhur ititfakı ile ilgili eleştirilerine Malatya bölgesinde sık sık kullanılan bir atasözü ile cevap vererek, "Sadece ülkemiz için milletimizin geleceği için çalıştık. Fitneye fesada geçit vermedik. Belli ki bundan rahatsız olanlar var. Varsın olsunlar. Bize saldırıyorlar, varsın saldırsınlar. Malatya’nın bu güzel sözü ile bir cevap verelim mi ? Ağaçtan maşa, aptaldan paşa olmaz. İktidar nasıl olunur, milletin desteği ile ile olunur, Malatya’nın desteği ile olunur" dedi.

"MİLLET DE SİZDEN TİKSİNİYOR"

Yıldırım, "Şehitler ölmez vatan bölünmez" lafından tiksindiğini söyleyen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na ise "Şehitler ölmez vatan bölünmez, lafından tiksiniyorum diyorlar. Millet de sizden tiksiniyor. Bu lafı söyleyenden, bu millet tiksinir. Değerli gençler, şehitler ölmez, bu vatan bölünmez. Milli ve yerliyseniz, niye gocunuyorsunuz" cevabını verdi.


================================

İhlas Haber Ajansı YouTube Kanalına Abone Olmak İçin:
► http://bit.ly/IHA-Abone

İhlas Haber Ajansı Resmi Web Sitesi
► http://www.iha.com.tr

İhlas Haber Ajansı Sosyal Medya Adresleri
► https://facebook.com/iha.com.tr
► https://twitter.com/ihacomtr
► https://instagram.com/ihacomtr/
► https://plus.google.com/+ihatr_ihacomtr/

İhlas Haber Ajansı hakkında
http://www.iha.com.tr/hakkimizda.html

İhlas Haber Ajansı’na ulaşmak için
►http://www.iha.com.tr/hakkimizda.html