Atatürk'ün Ege Vapuru'ndaki ilk kez izleyeceğiniz görüntüleri

Atatürk'ün vefatının 81. yıl dönümünde Kültür ve Turizm Bakanlığı anlamlı bir görüntüyü, bakanlık arşivlerinden çıkan Atatürk'ün Ege Vapuru'ndaki 43 saniyelik karelerini paylaştı.

1930 yılında Kasım ayında, Cumhuriyet'in 7. yaşından hemen sonra. Atatürk Ege Vapuru'nda. Çocukluk arkadaşı ve ona en yakın isimlerden Salih Bozok yanında. Yanından hiç ayırmadığı Kılıç Ali ve başyaveri Cevat Abbas Gürer de orada. Trabzona seyahat ediyorlar.

Bugüne kadar hiç yayınlanmamış bu görüntüler, Kültür Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü arşivlerinden çıktı. Bakan Mehmet Nuri Ersoy da görüntüleri, İstanbul Devlet Opera ve Balesi sanatçılarından Burcu Soysev'in seslendirdiği Selanik türküsü 'Bir Fırtına Tuttu Bizi' eşliğinde sosyal medya hesabından paylaştı.

Ersoy paylaşımına, "Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü vefatının 81. yıl dönümünde saygı ve rahmetle anıyorum" notunu düştü. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü dolayısıyla ayrıca yayımladığı mesajında ise Atatürk'ün bıraktığı eşsiz mirasın sorumluluğunu hakkıyla taşıyacaklarını söyledi.

CNN TÜRK YOUTUBE KANALINA ABONE OL ➤ https://bit.ly/2LzuZ1H

➤TÜM PROGRAM İÇERİKLERİ İÇİN: https://www.cnnturk.com/tv
➤http://twitter.com/cnnturk
➤https://twitter.com/cnnturkprogram
➤https://www.facebook.com/cnnturk
➤https://www.facebook.com/cnnturkprogr...
➤https://www.instagram.com/cnnturk
➤http://youtube.com/cnnturk

#EgeVapuru
#10Kasım1938
#MustafaKemalAtatürk