⭐️ PERSEİD ⭐️ KAHRAMAN ⭐️METEOR ⭐️ YAĞMURU ⭐️12 AĞUSTOS 2019 ⭐️ KAÇIRMAYIN!⭐️@tarotokuyucusu

#perseidmeteoryağmuru #perseid #perseidmeteorshower

⭐️ PERSEİD ⭐️ KAHRAMAN ⭐️METEOR ⭐️ YAĞMURU ⭐️12 AĞUSTOS 2019 ⭐️ KAÇIRMAYIN!⭐️@tarotokuyucusu

⭐️ Oluşturan Kuyrukluyıldız: 109P/Swift-Tuttle Kuyrukluyıldızı

⭐️ Başlangıç ve Bitiş Tarihi: 17 Temmuz – 24 Ağustos 2019

⭐️ Maksimum Görünürlük Tarihi (Zirve Tarihi): 12-13 Ağustos 2019

⭐️ Meteor Miktarı: Saatte 50-100 meteor görülebilecek.

⭐️İzlenebilirlik: Ay, meteor yağmurunun zirve noktasında Dolunay evresine oldukça yakın olacak. Ay’ın ışığının etkisiyle meteor yağmurunun görünürlüğü azalacak. Fakat Ay’ın batışı ile birlikte Güneş doğana kadar oldukça net bir görüş elde edilebilecek.

⭐️ Nasıl İzlenebilir: Perseid meteor yağmurunu izlemek için gün batımının ardından Kuzey yönü ufuk çizgisine bakmanız gerekiyor. Gecenin ilerleyen saatlerinde ise, meteor yağmurunun gözlem bölgesi Kuzey-Doğu yönüne ve daha yüksek rakımlara doğru kayacak.

⭐️ Önemli Özellik: Perseid, oldukça fazla meteor geçişine sahne olması ve her yıl seviyesini koruması sebebiyle, Kuzey Yarımküre’de en çok beklenilen meteor yağmuru olarak kabul edilir.

Meteor yağmurları arasında önemli bir yeri olan ve yılın en çok beklenileni Perseid meteor yağmuru, 2019 yılında Ay’ın dolunay evresine çok yakın olmasından dolayı daha az sayıda meteor görülebilecek. Fakat, umutsuz olmayı gerektiren bir durum yok. Sadece doğru zamanı bilmeniz gerekiyor.

Gece gökyüzünde, Ay’ın tam görünür halde bulunduğu meteor yağmurlarının birçoğu için izlenebilirlik çok zor denilebilirdi. Fakat, Perseid gibi ışık kirliliğinin bulunmadığı bir günde, saatte 100’e yakın meteorun izlenebileceği bir meteor yağmuru için bu durum sadece izleme kalitesini düşürerek, daha az sayıda meteorun görünmesine izin verecektir.

Perseid Meteor Yağmuru Ne Zaman
Perseid meteor yağmuru, Swift-Tuttle Kuyruklu Yıldızı’nın yörüngesinde bıraktığı parçacıkların yerçekimi etkisiyle Dünya’nın atmosferine girmesi sonucunda oluşuyor. Ve meteor yağmuru 2019 yılında, Dünya’nın kuyruklu yıldızın yörüngesine yaklaşmasıyla birlikte 17 Temmuz’da başlayarak, 24 Ağustos’a kadar devam edecek.

Ama asıl parçacıkların yoğun olarak toplandığı bölgeye Dünya’nın yaklaşması, yani meteor yağmurunun zirve noktası Ağustos 12 gecesinden 13’ü gün doğumuna kadar olan zaman diliminde olacak. Bu tarihlerde, saatte 100-150 adet meteor Dünya atmosferine giriş yapacak.

Perseid Meteor Yağmuru Nasıl İzlenebilir
Meteor yağmurunun zirveye ulaşacağı tarihler 12-13 Ağustos’ta Ay, neredeyse Dolunay evresinde olacak. Ve, o tarihte Ay’ın doğma-batma saatleri, Güneş’in olmadığı saatleri neredeyse tamamlıyor durumda olacak. Eğer o gün için kısıtlı bir zamanınız var ise, en doğru zaman dilimi, 13 Ağustos sabahı Ay’ın batış saati olan 03:50’den gün ağarıncaya kadar olan kısa aralıktır.

İkincil bir fırsat arıyorsanız da, daha geniş zaman diliminde ve meteor görme olasılığınızın yüksek olduğu günler 10-11-12 Ağustos sabahlarıdır. Bugünlerde Ay sırasıyla, 01:30-02:10-03:00 da batacak ve gökyüzü meteor yağmurunu izlemek için daha uygun hale gelecektir. Ama, zirve noktasındaki kadar meteor görebilmeyi düşünmeyin.

Peki, gökyüzünde nereye bakmalısınız? Perseid meteor yağmuru, Güneş’in batmasının ardından Kuzey-KuzeyDoğu yönü ufuk çizgisinin biraz üzerinde görünür olacak. Gece yarısından sonra ise tam olarak Kuzey-Doğu yönünde yer alacak. Sabaha doğru yaklaştıkça meteor yağmuru için daha yüksek irtifalara bakmanız gereklidir.

Daha tatmin edici bir görsel şölen için şehrin ışıklarından uzaklaşmak ve olabildiğince karanlık bir bölgeden Perseid meteor yağmurunu izlemek yeterlidir.

Sevgili Gönül Dostlarım, yeniden anımsatmakta fayda görüyorum.

Kişiye özel tarot açılımları gerçekleştirmiyorum. Bu tarz gelen talepleri bu sebeple yanıtlamıyorum.

Güneş burcunuzu baz almanız kıymetli. Duygusal konular içinde ayrıca ay burcunuzu dinleyebilirsiniz.

Partner ile burçtaşsanız (güneş burçlarınız aynıysa) lütfen partnerinizin ay burcunu baz alınız.

🔮 Tarot Dersleri 🔮@tarotokuyucusu ve daha fazlası için buraya TIKLAYIN 🔮 https://bit.ly/2QSzNTh

😌🙏🏻🌿 Herşey enerjidir. Niyetiniz neyse gerçekliğiniz ona doğru evrilecektir. Niyet etmeniz , niyetinizi içinizde merkezlemeniz önemlidir.

😌🙏🏻🌿Beynimizin dönüşümü ve yeni DNA oluşumu 21 gün sürmektedir.

😌🙏🏻🌿Bu sebeple, tüm aktivasyon ve olumlama çalışmalarına en az 21 gün devam etmeliyiz.

😌🙏🏻🌿Tüm aktivasyon ve olumlama çalışmalarını, uyku esnasında bilinçaltının aktif olması sebebiyle, uyurken de dinleyebilirsiniz.

😌🙏🏻🌿 Her dem, bütünün hayrına olması niyetiyle 😌🙏🏻🌿

#tarot #astroloji #haftalıktarot #tarotokuyucusu #aylıktarotyorumu #aşkilişkitarot #expartnertarot #aklımdakikişihakkımdanedüşünüyor #tarotdersleri #tarotöğreniyorum #canlıyayıntarot #koçburcu #boğaburcu #ikizlerburcu #yengeçburcu #aslanburcu #başakburcu #teraziburcu #akrepburcu #yayburcu #oğlakburcu #kocaburcu #balıkburcu #ritüel #ritüeller #dolunay #yeniay